KONST / Litografier / Färglitografi 15527362
nr 1552 7362
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Utsikt mot Riddarholmen. Signerad, numrerad 305/360. Färglitografi, bildmått: 47x56 cm, yttermått inklusive ram: 71x80 cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 17 juli 2023
kl 18:31:21